Stroik do fagotu Legere

Stroik do fagotu Legere

Firma informacje

SERWIS GWARANCYJNY I POGWARANCYJNY INSTRUMENTÓW DĘTYCH PIOTR ŚMIETANA

ul. Zacisze 2/3
40-025 Katowice
NIP 633-100-53-36
REGON 272691909

610,00 zł

Nowe

Stroik syntetyczny do fagotu - Legere

- +

Załóż konto i otrzymaj już od pierwszego zamówienia Stały Rabat! Załóż konto

Regulamin sklepu: Regulamin

Szczegółowe informacje dotyczące wysyłki znajdują się na stronie: Wysyłka i Płatności

Metody płatności

Dodaj do schowka

Więcej informacji

Stroik do fagotu Legere

Najwięksi profesjonaliści muzyki klasycznej oraz jazzu używają stroików Legere od przeszło dekady. Od Berlińskiej czy Wiedeńskiej Filharmonii po mistrzów jazzu jak Gerald Albright czy Hamiet Bluiett. Stroiki zostały przetestowane na najwyższym możliwym poziomie. Teraz ta sama jakość stroków jest także dostępna dla fagocistów.

Jak wszystkie stroiki Legere, stroiki fagotowe osiągają cała głębię i ciepło jakiego wymagają profesjonaliści. Z powodu wykonania stroików z specjalnie stworzonego syntetycznego materiału, posiadają wszystkie najlepsze cechy tradycyjnych stroików Legere,: zwartość, równowagę oraz natychmiastową odpowiedz.

  1. Wszystkie fagotowe stroiki Legere produkowane są z szerokością końcówki 16 mm, dostępne są w wersji MEDIUM oraz SOFT. Stroiki wytwarzane są z włóknistego, kruchego tworzywa, o połowę cieńszego niż trzcina. Budowa stroika daje możliwość regulacji wielkości otworu w końcówce stroika, którą można zamknąć poprzez delikatne ściśnięcie razem płatów stroika 15 mm od krawędzi końcówki, można także lekko otworzyć szczelinę poprzez delikatne ściśnięcie palcami boków stroika również 15 mm od krawędzi końcówki. Nie należy używać dużej siły ani narzędzi by nie spowodować pęknięcia stroika, ani też  nie naruszać płytek stroika nożem.
  1. Brzegi stroika od podstawy, aż do górnej krawędzi zostały trwale złączone, należy uważać by tego złączenia nie uszkodzić.
  1. By zwiększyć twardość stroika, trzeba otworzyć szczelinę w końcówce stroika, w tym celu stroik należy umieścić w gorącej wodzie ( ok. 90st. C ) na 30 sek., wyciągnąć pęsetą, włożyć płytkę i umieścić w zimnej wodzie na minutę, zwracając uwagę by nie zablokować płytki w środku stroika, co spowodowałoby uszkodzenie złączeń boków stroika.                                                                 

 Uwaga: otworzenie szczeliny dostarczy więcej powietrza , jednak może nieco mocniej przymknąć szczelinę.

  1. By uzyskać większą stabilność, można zacisnąć końcówkę z powrotem, jak w przypadku stroików trzcinowych.
  2. By uzyskać stroik lekki, szczelinę w końcówce stroika należy zamknąć otwór końcówki stroika. Stroik należy umieścić w gorącej wodzie ( ok. 90st. C) na 30 sek., następnie wyciągnąć pęsetą i natychmiast zacisnąć palcami krawędź końcówki. Można do zacisku użyć narzędzia, jednak może to spowodować zbyt mocne ściśniecie i konieczność ponownego  rozszerzenia nieco otworu poprzez częściowe włożenie metalowej płytki podczas gdy stroik jest jeszcze ciepły.
  3. Jeżeli otwór do umieszczenia stroika jest zbyt gruby i stroik nie pasuje, można poszerzyć/udrożnić go jak w przypadku stroika tradycyjnego. Konieczne jest usunięcie ze środka zanieczyszczeń.
  4. Po określonym czasie grania, zazwyczaj 15-20 godzin, można zauważyć gromadzenie się zanieczyszczeń pomiędzy płytkami stroika, czemu może towarzyszyć odbarwienie. Zanieczyszczenia takie mogą wpłynąć na wibracje stroika, tłumiąc go, w związku z czym powinno się usuwać zanieczyszczenia, nie naruszając złączeń boków stroika.

Stroiki Legere są wytrzymałe, powinny służyć przez wiele godzin grania. Jednak końcówka stroika jest bardzo delikatna i może uszkodzić się, bądź złamać przy próbach naruszania otworu przez ściskanie jak przy trzcinowych stroikach.

Największą zaletą stroików Legere jest brak potrzeby zwilżania ich przed grą. Na ich jakość nie wpływa pogoda ani różnice wilgotności. Ogrzewają się w ciągu kilku minut i zachowują swoją stabilność przez długi okres czasu.

Stroiki należy okresowo czyścić wodą z dodatkiem łagodnego detergentu. Do oczyszczania stroika z zanieczyszczeń można użyć wycioru w otworze podstawy stroika, pamiętając by nie uszkodzić przy oczyszczaniu złączeń boków stroika. Zaleca się by stroik używany był wyłącznie przez jedną osobę.

Przy właściwej dbałości i ostrożności, stroiki mogą służyć przez wiele miesięcy. Cena dotyczy jednego stroika.

Opinie

Aktualnie brak opinii

Napisz opinię

Stroik do fagotu Legere

Stroik do fagotu Legere

Stroik syntetyczny do fagotu - Legere